השתלות שיניים

השתלות שיניים אינם טיפול של מה בכך, ואנו מודעים לקושי הכרוך בהליך ועושים כמיטב יכולתנו להקל עליכם במהלכו. אנו מתמחים במגוון שיטות להשתלת שיניים, כולל השתלות בהרדמה, השתלת שיניים מלאה, השתלות עצם לסת לצורך השתלת שיניים, ועוד.

תחום השתלת שיניים הינו תחום מורכב הדורש לרוב סדרת טיפולים ארוכה ומתמשכת. אולם ישנם פציינטים רבים המתקשים לחיות את חייהם באופן סדיר בעודם מחכים להשתלה. 

אנו מציעים טיפול חדשני ומורכב בו כל תהליך ההשתלה מתבצע כולו ביום אחד. התהליך המהיר מאפשר חזרה מהירה לשגרה ונחשב לשיטת הטיפול המועדפת על מרבית המטופלים.

כאשר אדם מאבד את שיניו, מתחיל תהליך טבעי בו בסיס העצם בתוך הלסת מתחיל להתפורר ולהיעלם. בסיס עצם זה הוא המקום לתוכו קודחים מרבית משתילי השיניים את בסיסי השיניים המלאכותיות לצורך השתלה. ולכן, כאשר אדם מאבד מנפח העצם ישנו קושי גדול להמשיך עם תהליך ההשתלה כסדרו.

השתלת שיניים במצב של חוסר עצם אפשרית באמצעות אחד משלוש שיטות רפואיות מתקדמות:

שתלים זיגומטיים הם שתלים דנטליים ארוכים במיוחד, המעוגנים אל עצם הזיגומה (עצם הלחי) בכל אחד מצידי הלסת העליונה האחורית ובמקרה הצורך גם לחלק הקדמי של הלסת העליונה. השתלים מושתלים באופן חד או דו-שלבי, ללא צורך בהליכים ניתוחיים כדוגמת הרמת סינוס, השתלות עצם או עיבוי עצם. לכן, מדובר בתהליך קצר ונוח יותר בהשוואה לטיפולים הקונבנציונליים. 

שתלים זיגומטיים מוחדרים במקרים של ספיגה חמורה של עצם הלסת העליונה (אטרופיה של הלסת העליונה) עקב חוסר חלקי או מלא בשיניים בלסת זו. מקרים נוספים בהם נשתמש בשתלים זיגומוטיים הם כאלטרנטיבה להשתלת עצם, במקרים של השתלת עצם שנכשלה, לאחר הסרת גידול או טראומה, בעקבות כישלון בהשתלות קונבנציונליות ולאחר כישלון בטיפול להרמת סינוס. ההשתלה תבוצע על-ידי רופא שיניים שהוכשר לעבוד בשיטה זו ובעל הכשרה כמנתח. 

לשם השגת שיקום מלא, ההעמסה של השתלים הזיגומטיים תשלב גם 4-2 שתלים קונבנציונליים בחלק הקדמי של הלסת העליונה. במקרה בו שילוב זה אינו אפשרי, ניתן להחדיר שתלים זיגומטיים נוספים בחלק הקדמי של הלסת העליונה. כיום, העמסת השתלים הזיגומטיים נעשית באופן מיידי, תוך שימוש בגשר מקבע, דבר המאפשר לקבל מערכת שיניים חדשות תוך יום אחד. 

השתלות שיניים

התקנת שתלים באזור האחורי של הלסת העליונה מהווה אתגר לא פשוט. הגורמים לכך הם בעיקר אנטומיים, כגון איכות וכמות העצם, מיקום חלל הסינוס והגישה הקשה לאתר. השיקום של אזור זה כולל לרוב ניתוח להרמת סינוס, השתלת עצם, העמסת שתלים קצרים ורחבים והתקנת שתלים באתרי תמיכה בחלק הקדמי והאחורי של הלסת העליונה. 

התקנת שתלים פטריגואידים בחלק האחורי של הלסת העליונה מאפשרת שימוש בשארית העצם לצורך עיגון השתל, ובכך מונעת תהליכים פולשניים ומסובכים יותר כמצוין לעיל. שתלים פטריגואידים הם שתלים בורגיים המשמשים בעיקר לטיפול במטופלים בעלי חוסר חלקי בשיניים. השתלים ממוקמים בעצם הבזאלית, מאחורי הקצה האחורי של הלסת העליונה, עם הטייה לכיוון הקדמי של הלסת. העצם הבזאלית, בניגוד לעצם הלסת העליונה, היא קשה וצפופה ובכך מאפשרת עיגון מיידי עבור השתלים הפטריגואידים וחיבור לגשר זמני. 

קיימת דרישה נרחבת לתחליפי עצם בתחום הדנטלי. אומנם עצם רכה ממקור עצמי של מטופל (תחליף עצם אוטולוגי) תמיד היה החומר הביולוגי עם הזמינות הגבוהה ביותר, אך השימוש הקליני שלה הוא מוגבל. הסיבה לכך היא הצורך בניתוח נוסף או באתר ניתוחי נוסף אצל המטופל, מה שיכול להגדיל את הסיכוי לסיבוכים ומוביל גם למשך טיפול ושיקום ארוכים יותר. 

קיימים תחליפים ביולוגיים וסינתטיים זולים לעצם האוטולוגית, שאינם דורשים פעולה נוספת של ניתוח ואשר מוחדרים בקלות יחסית. הנדרש מתחליפים אלו הוא שהם יהיו אינרטיים מבחינה ביולוגית, דהיינו כאלה שנספגים בקלות ואינם מעוררים תגובה חיסונית נגדם. דוגמאות לתחליפים אינרטיים: פחמן, טיטניום מטוהר מסחרי וסגסוגת של טיטניום-ונדיום- אלומיניום. 

תכונה נוספת הנדרשת מתחליפי עצם הינה ביו-אקטיביות; חומרים אלו הם אוסטאוקונדקטיביים, דהיינו בעלי יכולת למשוך אליהם פקטורי גדילה וחלבונים המעודדים יצירת תאי עצם מתאי גזע בסביבת החומר הביו-אקטיבי, גם ללא נוכחות של רקמת עצם סביבם. באופן זה, על-גבי השלד של החומר הביו-אקטיבי תיווצר רקמת עצם, שלבסוף תסגור את הפער במבנה העצם.

מטופלים רבים חוששים מפני הכאב ואי הנוחות הכרוכים בטיפול שיניים ממושך ופולשני. אחרים חווים חרדה קשה בהגיעם לרופא שיניים ואינם מסוגלים לשהות בלא תזוזה למשך זמן ארוך.

אצלנו במרפאה עובדים כירורגים מומחה בעל הכשרה רפואית מלאה. אנו מציעים שירותי הרדמה תוך ורידית לאנשים המעוניינים לעבור את ההשתלה בלי לחוות את הקושי והכאב הכרוכים בחווית הטיפול. ההרדמה נעשית על ידי כירורגים מומחה בעלי שם עולמי ותחת השגחה צמודה, תוך לקיחה בחשבון של מגוון משתנים של הלקוח כגון גיל, מצב רפואי כללי ורמת חרדה

בואו אלינו

אם אתם זקוקים להשתלת שיניים ומחפשים מקום עם מומחה בעל שם עולמי וצוות מסור ואמפטי שיכיל את כל הבקשות שלנו, השאירו את פרטיכם בטופס המקוון ונציג מטעמנו ייצור עמכם קשר.

בדיקת אבחון

הכוללת ייעוץ, צילום ואבחון הפה
על ידי מומחה פה ולסת, ללא עלות.

חייגו עכשיו

או השאירו פרטים:

דברו איתנו